Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Netvédelem néven új kiberbiztonsági szolgáltatást vezetett be a Telekom. A gigabites csomaggal rendelkezőknél automatikusan be is kapcsolták az adathalászat és kémprogramok ellen is emelt védelmi szintet biztosító megoldást.
Néhány egyszerű javaslat megfogadásával rengeteget tehetünk az akadásmentes filmnézésért, a gyors internetezésért vagy a leszakadások minimalizálásáért, azaz a jobb vezetékmentes hálózati élményért.
Nem kell ahhoz már bemeneti kábel, hogy jól használható, wifis internet legyen egy háztartásban. Egy 4G-s routerrel nemcsak a beszerelés nyűgje spórolható meg, hanem havonta akár több ezer forint is. Teszten a Keenetic Hero 4G.
A Magyar Telekom kínálatában mostantól elérhetők az új generációs, Wi-Fi 6 szabványt támogató eszközök, melyek gyorsabb, stabilabb netkapcsolatot biztosítanak – közölte a szolgáltató.
Idén szeptemberben a tanítás egyelőre hagyományos formájában indult el, az emelkedő esetszámok miatt érdemes felkészülni, hogy a közeli jövőben visszatérhet a digitális oktatás. Mutatjuk, mire érdemes figyelni.
Kíváncsiak voltunk arra, hogy mire képes a gyakorlatban a sokat ígérő legújabb wifi-technológia, így hát fogtunk egy újgenerációs routert, egy csúcsmobilt és egy gyors notebookot, és minden irányban meghajtottuk a biteket.
Gyors és stabil netkapcsolatot ígér a Telekom azoknak az ügyfeleknek, akik a hétfőtől elérhető WiFi Extra szolgáltatást választják az internetelőfizetésük mellé.
Gyorsabban, szakadás nélkül és tovább lehet majd internetezni – illetve netre kapcsolódni – azokkal az eszközökkel, melyekbe már az újfajta wifitechnológiát szerelik. Az első ilyen készülékek már kaphatók, a következő hónapokban pedig fokozottan érdemes odafigyelni, és jól választani.
A korábbi néhány típusnál jóval többfajta routernél találták meg azt a sebezhetőséget, melyet kihasználva vírussal fertőztek meg világszerte több százezer eszközt. Egyenesen a felhasználóra vadásznak.
Egy új szabványnak köszönhetően a jelenlegi módszereknél sokkal egyszerűbben – és adott esetben olcsóbban – megoldható, hogy hálózatba kapcsoljunk különféle routereket, így jobb legyen a wifis lefedettség a házban.
Már a legismertebb amerikai nyomozóhivatal is figyelmeztetést tett közzé a – vélhetően orosz hackerek által – világszerte támadott wifi routerek ügyében.
Biztonsági szakemberek szerint 54 ország mintegy 500 ezer routerét fertőzték meg orosz hackerek. A vírusnak egyelőre nincs tökéletes ellenszere, viszont védekezni lehet ellene.
Az amerikai Dartmouth College kutatói egy bonyolult számítási művelet segítségével kidolgozták, hogyan lehetne a leghatékonyabban növelni a routerből kilépő wifi-jelet.
Nem csak más wifi-hálózatok zavarhatják be saját wifink megbízhatóságát és lassíthatják annak sebességét – hívja fel a figyelmet a brit kommunikációs hatóság. Mindenki otthonában vannak olyan tárgyak, amelyekről nem is gondolná, hogy rosszat tehetnek.
Ha beveti ezt az apró trükköt, az otthonába (vagy éppen irodájába) érkező vendégeknek nem kell hosszú és félreérthető jelszót begépelniük, mégis azonnal csatlakozhatnak majd a wifihez.